Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Lakehouse

В рубрике: Тексты песен — 24.10.2012

Oh, I miss the comfort of this house.
Where we are, where we are.
Where we are, where we are.
The floor under our feet whispers out,
"come on in, come on in, where it all begins."

The tallest man I've ever seen afloat,
On a boat, on a boat.
On a boat, on a boat.
He keeps his only son close by.
In a bag, in a bag.
In a bag on his back.

Can you chase this fire away,

We climbed up to the top in worn out shoes,
But she ran down, she ran down.
She ran down to the house.
A fox that gains our trust but then breaks it as he walks
Away from us, away from us.

Can you chase this fire away.
In the fall we sleep all day.

Where we are.


Похожие новости.


What I Did For Love

What I Did For Love

(Marvin Hamlisch/Ed Kleban) Diana (sings): Kiss today goodbye, The sweetness and the sorrow. Wish me luck, the same to you, But I can't regret What I did for love, what I did for love. Look my eyes



Україна Панка

Україна Панка

Він був божевільний панк, На спині нашивка "FUCK", У очах анархія, Панкоієрархія. Він ненавидів війну, Не підтримував армію, Матюкав політику, Ночував на смітнику. Він хотів, щоб не у снах Була демократія, Щоб дешеве слово панка Мало силу супер-танка. Не хотів ламати спину Для



Сонечко

Сонечко

Прийди, прийди, сонечко Під моє віконечко, Будемо співати Весну зустрічати. Ой-ну, весно-весно, Що ти нам принесла? Принесла росу-росу Дівочую красу. Ой-ну, весно-весно, Що ти нам принесла? Принесла росу-росу Парубочую красу. Ой-ну, весно-весно, Що ти нам принесла? Ой, принесла літо – Щоб родило жито. Ой-ну, весно-весно, Що ти



Ангелы

Ангелы

она из воздуха и льда дотронешся едва ли ее прозрачные глаза меня не отражали стеной разлука до самых звезд летит со мной Припев: если бы ангелы твои оставили меня там, где в тихой пустоте нить держит тонкая если бы



Маланка

Маланка

Ой учора ізвечора Пасла Маланка два качора. Ой пасла-пасла, – загубила, Пішла шукати – заблудила. Ой приблудила в чисте поле, Там Василечко плужком оре. Ой ори-ори, Василечку, Виведи мене на стежечку. Виведи мене на стежечку, Посію тебе в горідечку. Та




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.