Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Creedence Song

В рубрике: Тексты песен — 01.10.2012

Daddy had a band
Playing him a little guitar
Travel in a van
Livin' that rock and roll
Night after night
People comin' up to the bandstand
Say you can't go wrong
If you play a little bit of that
Creedence song

It was late one night
Cruisin' on down the interstate
Stopped into a diner
To get him some chili and fries
Heard the waitress tell a guy
Standin' over by the jukebox
Yeah, you can't go wrong
If you play a little bit of that
Creedence song

Do do
Do do
Do do
Yeah

But daddy took a shine
Little girl behind the counter
She was moving her hips to the swamp beat
Right on time
Said could he play somethin'
Over there on the jukebox
She said you can't go wrong
If you play a little bit of that
Creedence song

Daddy had a plan
He asked that girl to marry
With a brand new wife
They're living on rock & roll
Night after night
She whispers oh so sweetly
Hey you can't go wrong
If you play a little bit of that
Creedence song
Yeah, you can't go wrong if you play a little bit of that Creedence song

Do do
Do do
Do do
Well


Похожие новости.


Любишь — Не Любишь

Любишь — Не Любишь

(муз. В. Матецкий, сл. В. Баранов) 1.Я ромашку найду, оторву лепесток, И пускай он летит далеко на восток. Я у всех на виду буду думать-гадать, Как тебя мне простить, Как тебя не прощать… Припев: Полюбишь –



Song#1 «PINK»

Song#1 «PINK»

I see you teasing me You wanna play you trick on me Cuz you know you can make me freeze up When you come to me You got your style Got that cheeky step provoking Let



Hit The Lights

Hit The Lights

[Selena Gomez - Verse 1] It's the boy you never told I like you It's the girl you let get away It's the one you saw that day on the train But you freeked



In My Prime

In My Prime

[Hook] In my prime, and its bout my time to shine Had enough of struggling, now I'm destined for dolla signs In my prime, know you hate on all my rhymes Trying to be



Руку Подай

Руку Подай

Руку подай, лиш руку подай, я прошу тебе. Мене не лишай, в біді не лишай, прошу тебе. Приспів: Надію дай мені, і трішечки тепла, ти усміхнись і руку подай. Сонце й земля, небо й вода




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.