Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Life Of A Rodeo Cowboy

В рубрике: Тексты песен — 17.08.2012

Well it really has been nice bein' with you but I'm afraid that I've got to leave
As you know I'm a rodeo cowboy and there's a rodeo down in Mesquite
That's the life of a rodeo cowboy breakin' broncs or gettin' broke
That's the life of a rodeo cowboy and that's the only life I know

On the day you think your day is the big one
I'm walkin' away with all that they own
Then your lyin' hurtin' hearin' someone saying
Give him a hand that's all that cowboy is taking home
Hot beer and cold stale hamburgers makes a meal sorta hard to enjoy
And it kinda makes you think of momma's chicken
Ah that's the life of a rodeo cowboy
That's the life of a rodeo cowboy...
[ guitar - dobro ]
When your down and your really feeling sorry well you go for a drink in some bar
Then someone points at you and you hear him whisper over there stands a rodeo star
That's the life of a rodeo cowboy...
That's the life of a rodeo cowboy...


Похожие новости.


Who Is It

Who Is It

I gave her money I gave her everything I gave her everything Inside one heart could find I gave her passion My very soul I gave her promises And secrets so untold And she promised me forever And a



Про Леньку Финта

Про Леньку Финта

Как узнал про Лёньку Финта, так в глазах стало темно… Как на прошлой на субботе на десятом километре от дороги кольцевой, Хоронили люди Лёньку, короля московских улиц и за гробом его шли



Ой, На Горі!

Ой, На Горі!

Я не хотів плисти проти течії, Я не хотів палити мости за собою, Я не цурався робити банальні речі, По місту йшов завжди спокійною ходою., Приспів. Ой на горі - два дубки стояли! Ой на горі



Beautiful Monster

Beautiful Monster

All my life And the hereafter I've never seen Seen one like you You're a knife Sharp and deadly And it's me That you cut into But I don't mind In fact I like it Though I'm terrified I'm turned on



Хэндз Ап

Хэндз Ап

Hands up! Hands up! Hands up! Hands up! На нашем пути много разных перипетий Бывал я в ауте после серьёзного пати С утра летим либо локомотив уже в пути Встречай в твоём городе я




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.