Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Fantastic Voyage

В рубрике: Тексты песен — 15.10.2012

In the event that this fantastic voyage
Should turn to erosion and we never get old
Remember it's true, dignity is valuable
But our lives are valuable too

We're learning to live with somebody's depression
And I don't want to live with somebody's depression
We'll get by, I suppose
It's a very modern world, but nobody's perfect
It's a moving world, but that's no reason
Shoot some of those missiles
Think of us as fatherless scum
It won't be forgotten
'Cause we'll never say anything nice again, will we?

And the wrong words make you listen
In this criminal world
Remember it's true, loyalty is valuable
But our lives are valuable too

We're learning to live with somebody's depression
And I don't want to live with somebody's depression
We'll get by I suppose
But any sudden movement I've got to write it down
They wipe out an entire race and I've got to write it
down
But I'm still getting educated but I've got to write it down
And it won't be forgotten
'Cause I'll never say anything nice again, how can I?


Похожие новости.


На Воле (Кошка)

На Воле (Кошка)

Я смотрю, как ходит по забору кошка Я играю на губной гармошке Я доволен Я опять на воле Ты бросила на кухне немытую посуду Ты крикнула в дверях: "Не хочу, не буду" Соберу на вечер брошенных



Life

Life

Uhh Uh uh uh uh uh So drink wine It is life eternal The half best of you It's time to look forward And hold on to those try and true It is the season for Good times



Hope For Now

Hope For Now

This highway's dark and empty. Just miles and miles of endless road. I've got a sickness pounding in my head. I'm at the mercy of the ghost. What will it take to live as



Fragile Child

Fragile Child

I knew a pretty little girl with no love to give I wouldn't do that, I wouldn't do that So I followed her home just to see where she lives I wouldn't do that, I



Танцюємо

Танцюємо

Тому бо ми так молоді Ми так молоді Тому бо не маємо грошей На речі дорогі Танцюємо Ла ла ла ла Зранку, вдень і вніч Тому бо не маємо проблем Не маємо проблем Тому бо в Трембіту ми підем В




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.