Трясовинна Іде
Трясовиной затягують ідеї.
І мій народ, вірніше, із народу
Зробити ладні так -
Щоб в віршарі побачити Енея.
Одіти свитку, станцювать гопак.
Комусь в утіху, а собі на шкоду,
Сховать люстерко і кричать про вроду.
Знов з будня бій чи свято,
І під хороводи...
Возвести трон собі до небозводу -
І думать так -
Ну а кріпак, він й в Африці - кріпак.
А може можна було не напитись
Свободой...
Та стан душі...
Сьогодні все б по іншому...
Сьогодні все б по іншому...
Та про Відчизни чую вроду,
З якою щастя навіть в шалаші.
І винна не вона,
Що просвіту нема...
Шо за вікном дощі...
Що з нею щастя дійсно в шалаші.
Змінити п’ятикутку на тризуба.
Червону книжечку на місце
В бізнесклубі.
Плювать, що цитувать -
Чи капітал, а чи Кобзар.
Лиш бути б пастухом людських отар.
І може б дав Бог росту,
Та гниле коріння.
І не хватає совісті та вміння.
А тут хоч плач, хоч скач -
Ніхто не чує.
Що твій нарід вже що - ледь
Не бомжує.
Тікаю думкою з каземату.
Та де втічеш - себе не переробиш.
Коли твій вірш - сприймають,
Як гармату Аврори.
І Кобзареві до землі би поклонитись треба.
За тії сльози, що пролив,
Та де...
Коли зробили з нього
Ідола святого.
Бога-прокурора.
Ти плачеш разом з ним,
Та знаєш лин одного Бога.
У політичних ігр - є сто доріг,
Та не омивши рук...
Не виплакавши сльози...
І кожен молить -
Бережи нас, Боже!
Від "Войовничих лицарів"
Та від "Спасенних іг".
А може то напитись і забутись...
Чи в двірники піти, десь у Канаді...
Багато так і роблять...
Та такі принади - не по тобі.
Не по тобі!
Бо краще в рідній хаті.
З надією в журбі - слова перебирати.
Та бути в совісті.
До совісті взивати.
А бути в совісті, до совісті взивати
Чи по тобі?
Похожие новости.
Моє Місто
В цьому місті - все на місці. Тихий скверик. Білий дім. Ряд кіосків, є вже церква, є вже костьол. Мер у кріслі, діти в яслях, І у дошки вчителі. В цьому місті - все на
Романтики
Не романтики, не стихи И даже грёбанные клоуны Не интересуют меня, Хочу я только посмотреть в твои Маленькие бешеные глаза, Которые в тот момент Полные тоски, Которые в тот момент Полные тоски. Какая ты была бы дура, Если бы не
The Reflex
"You've gone too far this time" But I'm dancing on the valentine I tell you somebody's fooling around With my chances on the dangerline I'll cross that bridge when I find it Another day to
Бременські Музиканти
Весь світ в наших руках, ми зорі континентів, Розбили в пух і прах триклятих конкурентів. Приспів: А ми до вас у вечірній час, прівєт, бонжюр, хелоу! З одним концертом проїздом у вас, Вам круто пощастило! Гей-но
Unknown Delight
Darkest deep brown eyes I've seen Angel came into my dream Like the morning's early light You freshen all around And with all the love you bring unknown delight Sweetest innocence and free God has given
