Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Eagle And The Bear

В рубрике: Тексты песен — 27.07.2012

I will fight and I will die for freedom up against an eagle or a bear
I will help my brother and we'll sink or swim together
If you don't like it Mister I don't care
I have served with honor in the army I have been a soldier overseas
I have seen my fatherland stagger like a dying man blinded and bewildered by disease
I ain't gonna take it any longer I can't look around it anymore
I'll defend what I believe in a land of liberty like my father did before
I'll just pray to God for Nicaragua and the sorrow of El Salvador today
And I'll say until the day we free Mandela all the world will be in chains

I will fight and I will die for freedom up against an eagle or a bear
I will help my brother and we'll sink or swim together
If you don't like it Mister I don't care
I'll just pray to God for Nicaragua and the sorrow of El Salvador today
And I'll say until the day we free Mandela all the world will be in chains


Похожие новости.


Чайки

Чайки

Кончен бал, погасли свечи Словно шаль с небес на плечи, Опустился вечер неспеша. По пустынному кварталу Путник брел и так



Я Це Бачу!

Я Це Бачу!

Я йду по дорозі і бачу Як пташки літають і квіти цвітуть, Я йду по дорозі і відчуваю Як Сонце сіяє нас всіх зігріває, Я йду по дорозі і чую Шелест листя від теплого вітру, Я



Так Всегда

Так Всегда

Не слышал столько я Серьёзных интонаций. В 16 лет вся жизнь моя - Причина для нотаций. Причина боли головной Жильцов микрорайона, Но что поделать раз такой Мой возраст юниора! Припев (2 раза): Так всегда, со мной беда, Сплошной поток нелепых



Mom and Dad’s Waltz

Mom and Dad’s Waltz

MOM AND DAD'S WALTZ (Lefty Frizzell) « © '51 Peer International, BMI » I'd walk for miles cry or smile for my mama and daddy I want them I want them to know How I



[кОдакУбику]

[кОдакУбику]

Ми з "Midnight Blue" робили чи то сагу, чи то раггу, Одначе, двинув кони наш старий хард-диск. Проте, з’явився Кубик, що він мав наснагу, Мав Norton Disk Editor й драйвер ruki.sys. Вони з Андрієм




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.