Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

It Ain’t Easy

В рубрике: Тексты песен — 12.10.2012

When you climb to the top of the mountain
Look out over the sea
Think about the places perhaps, where a young man could be
Then you jump back down to the rooftops
Look out over the town
Think about all of the strange things circulating round

It ain't easy, it ain't easy
It ain't easy to get to heaven when you're going down

Well all the people have got their problems
That ain't nothing new
With the help of the good Lord
We can all pull on through
We can all pull on through
Get there in the end
Sometimes it'll take you right up and sometimes down again

It ain't easy, it ain't easy
It ain't easy to get to heaven when you're going down

Satisfaction, satisfaction
Keep me satisfied
I've got the love of a Hoochie Koochie woman
She calling from inside
She's a-calling from inside
Trying to get to you
All the woman really wants you can give her something too

It ain't easy, it ain't easy
It ain't easy to get to heaven when you're going down

It ain't easy, it ain't easy
It ain't easy to get to heaven when you're going down


Похожие новости.


Пальто

Пальто

Ты купил мне на прощанье Итальянское пальто, Я носить его не стану — Ты теперь — никто. Недопитые напитки И журналы на столе, Ну, зачем же я привыкла Думать о тебе. Припев: Небо, Помню небо И объятия твои до рассвета, Небо, Помню небо, Нами



Я Буду С Тобой

Я Буду С Тобой

Твой город над рекой Северной звездой Светит в океане ночи Я ангелом с небес Прилечу к тебе Если только ты захочешь Припев: Я буду с тобой Даже когда погаснут звезды Даже когда с теплого облака вода Застучит по льдам морозным Сто



Rain On Me

Rain On Me

It's a sunny day So I got nowhere to hide Not a cloud in the sky So I'm pretending I've got something in my eyes Just so you won't see me cry So I wait



Неверные Пути

Неверные Пути

Разлучная пора, Белая сирень, Мне уже пора, От елей тень. Бегут наши дни, Как в речку ручейки, Нам их не вернуть И не спасти! Припев: Мы неверной дорогой идём, Ищем



Choqu?

Choqu?

Adams: Akhi comment te dire que c'est un monde d'action Que le dieu puissant regarde pas ton accent Que pour les "Hass"-?nette il ne faut pas trop d'absence Que toute la fin du monde




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.