Шлях У Лес
Мой шлях у лес ідзе па сьцерні,
Як быць далей – усё адное мне.
Полем-пожняй крок зноўку праз туман,
Яго крыльле – дзьверы ў сьвет нязнаны.
Памкнуся ў неба, рыну ў горкі палын
Стралою зь неба,
Праклінаючы тых, хто тут жыве.
Ты будуеш у полі сьцяну? А я – люблю...
З ваўкамі сустракаць сьвітанак,
Гайдацца ды з русалкамі на вярбе
Ды каб з чаротам пагутарыць у журбе.
Тут вецер замятае сьлед,
І ў добры шлях вядуць Сонца і Полань
Калі пачуеш песьню з поля – я, не здань.
Ляці бы цень у вершалінах траў,
Вазьмі той сьвет, які ты так шукаў.
Ты знайдзі сваё схаванае жыцьцё
Калі хочаш устаць з каленяў – ня падай.
Танцуй са мною басанож па сьцерні
Хадзем са мною...
Чутны галасы з пазамерлых траў.
Хтось баіцца выйсьці на двор,
А я люблю...
Салодкіх сноў тым, хто доўга сьпіць
І здатны нат ды у прорве жыць
За сьцяною я, нібыта ўва сьне,
Што хоць зрэдку прыйдзе да вас у госьці...
Похожие новости.
75 Degr?s
[Couplet 1: Maitre Gims] Citoyens, citoyennes... Citoyens, citoyennes, je vous demande votre attention Nous sommes tous victime du cancer de la raison Le diable vit dans vos maisons je le vois dans tout mes
Никакого Просвета
Кто вырубил свет? Чё за тьма опять? Это то, про что пацаны мне говорят. Ты не хочешь бороться, хочешь только получать? Но братва продолжает в свои игры играть, Думая, что всё в поряде, продолжая
Ластівка
Ластівка щебетала і бриніла крильми. Червоні, білі, рожеві квіти Ще й трави зелені... А жінка у білій хустині несла молоко у відрі З рожевого срібла, загорнуте в сонячні пелени. Хлопчик маленький, зовсім мені не знайомий "Добрий
We Will Rise Again
Holding on to you like broken glass Every touch cuts deeper than the last I know I should leave But it feels so good to bleed Poison kisses lock us in this cage Our lives
Як Ус
Я міг би бути зовсім розкутим І просто ходити голим, Міг би відкрито густо зробити По всьому тілу проколи, Патли по лікті, фарбовані нігті – Для мене це не питання, Плечі та спину – кожну клітину
