Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

I’m An Old Old Man Tryin’ To Live While I Can

В рубрике: Тексты песен — 20.09.2012

Said an old man to a good lookin' girl Well I've been around this big wide world
That home on the hill well honey that's mine
I've got the money if you've got the time
Well I'm not too old to cut the mustard anymore
I can stlll get around like I did before
So you come along with me my sweet sweet hon I'm an old man lookin' for fun
Yeah what I can do now most young men can't
There's not a town this old boy can't paint
I can make all the night clubs any old time I may be a little old but I'm doin' all right
[ steel - guitar ]
Well I'm not too old to cut the mustard anymore
I can stlll get around like I did before
So come along with me my sweet sweet hon I'm an old old man searchin' for fun
Don't take me wrong I just want have fun
Have someone along to help me spend my mon
Cause you don't live but once so please understand
That I'm an old old man tryin' to live while I can
[ fiddle ]


Похожие новости.


It Takes A Lot To Laugh, It Takes A Train To Cry

It Takes A Lot To Laugh, It Takes A Train To Cry

Well, I ride on a mailtrain, baby, Can't buy a thrill. I've been up all night, baby, Leanin' on the window sill. If I die On top of the hill And if I don't make it, You



Fa La La

Fa La La

This is the time of year we can give it, Give it, give it, give it all One through the note your list you can get it, Get it, get it, get it



Новий День

Новий День

Ніколи не плач За тим що було Те сонце зійде ще не раз Полите дощем проростає зерно Усмішкою світу до нас Світліше сріблястих застиглих ланів Багатше словами прочитаних книг Де музика неба торкається струн Там котиться вгору уламками



City Of Night

City Of Night

Taxi Cab, Taxi Cab, at the light Won't you take me on a ride through this city of night I got some money and I'm feeling fine I ain't in no hurry so



Как Же Так

Как Же Так

Вася, ну пойми правильно. Ну не получилось у нас. Прости. Ты меня прости Ваня. Как же так? Как же так? Как же так? Как же так? Ты и я как две звезды на небе Ты и я –




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.