Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Білі Троянди

В рубрике: Тексты песен — 08.11.2012

Вже люті морози за вікном,
Сніги, заметілі.
Я входжу в ці двері наче в сад
Що бачив у снах.
(х2)
Я їх би зігрів своїм теплом,
Троянди ці білі.
І гладив би їх, і цілував
У всіх на очах.

Приспів:
Білі троянди, білі троянди,
Безпорядні шипи.
Що з ними робить сніг і морози,
Лід вітрин голубих.
Люди прикрасять свято букетом
Лиш на декілька днів,
І залишають вянути вас
На білім, холоднім вікні.

А люди несуть троянди в дім
І в вечері пізно.
Хай світло заповнить вікна всіх
У темних дворах.
(х2)
Хто вигадав вас у світі цім –
Жорстоким і грізнім.
Ростити зимою і нести
До когось під дах.

Приспів:
Білі троянди, білі троянди,
Безпорядні шипи.
Що з ними робить сніг і морози,
Лід вітрин голубих.
Люди прикрасять свято букетом
Лиш на декілька днів,
І залишають вянути вас
На білім, холоднім вікні.


Похожие новости.


Morning Is A Long Way Down

Morning Is A Long Way Down

Wrap your arms around me And hold me close to your light I'm too weak for flying tonight I've been running all nighttime Trying to hide from the hounds And morning is a long way



Roadhouse Blues

Roadhouse Blues

Yeah Yeah, keep your eyes on the road, your hands upon the wheel Keep your eyes on the road, your hands upon the wheel Yeah, we're goin' to the Roadhouse We're gonna have a



Here To Stay

Here To Stay

This time, taking it away I've got a problem, with me getting in the way, Not by design So I take my face and bash it into a mirror. I won't have to see



No Luck

No Luck

I’m screaming out upon my face Followed footsteps catch my pace Broken windows fall in place Now shattered lovers find their place We’d flirt And you’d treat me like dirt All the pain and the hurt Just



Мама

Мама

Странный город.Странный день. В пустоту из пустоты. Под ногами чья-то тень Убегает от темноты. В окнах ядовитый свет, Провожает до угла. Опять придёт рассвет, Не тот,который ты ждалааа... ...Аааааааааа!Я иду к тебе домой.... ...Аааааааааа!Я иду к себе домой.... ...Аааааааааа!Я иду




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.