Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Sue Me, Sue You Blues

В рубрике: Тексты песен — 18.07.2012

You serve me
And I'll serve you
Swing your partners, all get screwed
Bring your lawyer
And I'll bring mine
Get together, and we could have
a bad time

It's affidavit swearing time
Sign it on the dotted line
Hold your Bible in your hand
Now all that's left is to
Find yourself a new band . . .

We're gonna play the sue me, sue
you blues
We're gonna play the sue me, sue
you blues

Hold the block on money flow
Move it into joint escrow
Court receiver, laughs, and thrills
But in the end we just pay those
lawyers theit bills

When you serve me
And I serve you
Swing your partners, all get screwed
Bring your lawyer
And I'll bring mine
Get together, and we could have
a bad time

We're gonna play the sue me, sue
you blues

I'm tired of playing the
Sue Me, Sue You Blues


Похожие новости.


Это Вс

Это Вс

Легче станет? Нет, конечно станет. А тебе? Всё по старому, по пятницам, по привычке, По натоптанным тропинкам, слайдами те же картинки. Шумными компаниями, тройками, кто то парами. Плетутся отроки, к стойкам в знакомые бары. Все



Мій Тиск

Мій Тиск

Печера сіра захопила мене в полон. Втрачаю віру де взяти силу? Мій тиск падає, тиск падає, тиск падає. Я балансую – балансую, та небезпека, як шаблон. Я порахую – порахую, своє життя, як страшний



Must Hate Money

Must Hate Money

[Intro] I've got it made thats what I'm talking about Goin down to the fashion store and get myself fitted out Goin down to the dealers buy myself a brand new car So me



Истинно Верую

Истинно Верую

Покуда стою на крутом берегу, Обнявшись с раскидистой вербою, Смотря на летящий в низине табун, Я истинно верую. Покуда дорога встречает меня Звездою мерцающей первою На тихом закате суетного дня, Я истинно верую, Я истинно верую. День за днём,



Das M?dchen Aus Rottweil

Das M?dchen Aus Rottweil

Ich erinner mich noch an den Tag an dem wir mal mit unserm Bus in Rottweil waren. Wieder unterwegs von hier nach da und was dazwischen lag war uns schei?egal. Nur eine Pause, nur




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.