Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Time In A Bottle

В рубрике: Тексты песен — 15.08.2012

If I could save time in a bottle
The first thing that I'd like to do
Is to save every day 'til eternity passes away
Just to spend them with you

If I could make days last forever
If words could make wishes come true
I'd save every day like a treasure and then
Again, I would spend them with you

But there never seems to be enough time
To do the things you want to do, once you find them
I've looked around enough to know
That you're the one I want to go through time with

If I had a box just for wishes
And dreams that had never come true
The box would be empty except for the memory
Of how they were answered by you

But there never seems to be enough time
To do the things you want to do, once you find them
I've looked around enough to know
That you're the one I want to go through time with

If I could save time?€¦


Похожие новости.


Love Voodoo

Love Voodoo

When I first met you on the roof You cought me in your web of youth But now I know the wicked truth It's much to late so what's the use in fighting? You



Камбоджа

Камбоджа

Мы с тобой не бомбили Камбоджу, Не ходили по джунглям Въетнама: Мы друг к другу расплавленной кожей Прилипали, впадая в нирвану. Мы не слали себе телеграммой Огнемет в потайные пещеры; Мы друг другу могли постоянно Прижигать окончания



Karaoke

Karaoke

[Drake singing:] Things have been so crazy and hectic I should have gotten back by now but you know how much I wanted to make it it's proabably better anyhow so if you gotta go if



Лист До…

Лист До…

перш ніж мій голос змінить свій колір помовч мені в спину - ти вмієш ти зможеш бо завтра я точно не знайду причини прийти всі вулиці змінять свій напрям мої зображення зникнуть в світлинах мої



Cheer Me Up

Cheer Me Up

Mmm... Whoa... Yeah... Yeah, Uhh You get me out of my seat, it's like I've been in bed for a week I've been slippin' n' slidin' all over the place, and nobody cares And I'm such




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.