Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

The Reason Why

В рубрике: Тексты песен — 15.06.2012

I could love you
Baby, if you want me to
I could go and fall for you
And never even try, hey, hey

I could let you in
Baby, where nobody’s been
Yeah, I’m ready and willing
To give this love a try, hey, hey

CHORUS
You’re the reason why
(Baby you’re the only reason why)
Don’t wanna say goodnight
(Keep kissing me don’t wanna say goodnight)
Yeah it feels so right
(Everything is gonna be alright)
You’re the reason why, hey, hey
You’re the reason why, hey, hey

You’re in my head
Like a song I can’t forget
Wanna hear it over again
And again hey, hey

CHORUS (one You’re the reason why)
LEAD

I could love you
Baby, if you want me to
I could go and fall for you
And never even try
And never even try
No and never even try
No And never even try

CHORUS (one You’re the reason why)

CHORUS
You’re the reason why, hey, hey
You’re the reason why, hey, hey

Come on and take my hand
I’m ready and willing
Over and over again


Похожие новости.


She

She

I paid all my dues And she wanted to know That I’d never leave her Now I’m ready to go And strange as it seems She’s endless to me She’s just like paperwork But harder to read Patience,



Wait

Wait

Zone 4 Yeah Lets go I'll be swimming in women And I'd be diggin and living And ill be whippin the whips that cha havent seen now Well the quip is just whip it And make it



Две Судьбы

Две Судьбы

Жил я славно в первой трети Двадцать лет на белом свете - по учению, Жил бездумно, но при деле, Плыл, куда глаза глядели,- по течению. Думал — вот она, награда,- Ведь ни веслами не надо, ни ладонями. Комары, слепни



Северный Ветер

Северный Ветер

Муз: О.Попков Сл. О.Попков Пролетал над землёй Ветер северный, холодный - Облака из слёз, дождь стеной. Отчего на земле Не осталось больше песен О моей любви, как давно её Нет уже со мной, о-о-о! Ветер, постой, Ветер, постой Ведь



Wir

Wir

[Originally by Freddy Quinn] Wer will nicht mit Gammlern verwechselt werden? WIR! Wer sorgt sich um den Frieden auf Erden? WIR! Ihr lungert herum in Parks und in Gassen, wer kann eure sinnlose Faulheit




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.