Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Marilyn

В рубрике: Тексты песен — 05.10.2012

when he was about seventeen
he stole a magazine
'dancing queen'
the frontpage girl called marilyn
she looked pretty, lean
and quite obscene

he knew
she'd never let him down
like every other one in town
she was the only one

marilyn the dancing queen
was smiling from his
TV screen
marilyn the dancing queen
was always loving in his
sweetest dream

he tried to call the magazine
left a message on
their answer machine
that his in love with marilyn
if she could phone him back
he would be keen

he knew
she'd never let him down
like every other one in town
she was the only one

marilyn the dancing queen
was smiling from his
TV screen
marilyn the dancing queen
was loving in
his sweetest dream
marilyn, oh marilyn
champagne, strawberries and cream
marilyn, oh marilyn
satin, lace and velveteen
sweet sweet dream
sweet sweet dream


Похожие новости.


3

3

1, 2, 3 Not only you and me Got one eighty degrees And I’m caught in between Countin’ 1, 2, 3 Peter, Paul & Mary Gettin’ down with 3P Everybody loves (whisper sigh) uhhhhh Countin’ Babe, pick a night To come



Espera

Espera

People I almost gave up holding on Watching us give into our fears I almost believe Almost believe All the world is helpless sorrow No hope for a bright tomorrow But I'm not sure enough To give



Electric City

Electric City

[Fergie] Na Na NaNa Na Na NaNa Na Na NaNa Na Na NaNa Sound selector activate your transistor transmitter audio wears through your system sub-sonic mega bolt base from the kickin' Na Na NaNa Na Na



Баллада О Звезде

Баллада О Звезде

По ночам всегда В небе спит звезда- Наша светлая и верная подруга На закате дня Только ты и я Мы нашли с тобой и спрятали друг друга... К сказочным долинам



Если Бы (Всем берегам 2) (feat. Баста)

Если Бы (Всем берегам 2) (feat. Баста)

Баста: Наверно всё могло сложиться по-другому, Да, но только если бы мой дом стоял в центре другого района, Возможно, всё могло сложиться иначе, Если бы Вася был хорошим мальчиком и не начал так рано




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.