Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

No More Trains To Ride

В рубрике: Тексты песен — 02.07.2012

I was raised in Santa Fe
Reefer in little California town
Three door down from the railroad track
Where they set the old boxcar down.

Born the son of a railroad man
Who rode 'em until he died
I'd like to live like my daddy did
But there's no more trains to ride.

No, no more trains to ride
No more trains to ride
I'd like to live like my daddy did
But there's no more trains to ride.

I learned to be a guitar picker
Singing and strummin' long
Songs like Hobo Bill's Last Ride
I love the good ramblin' song.

Bill was the son of a rambling man
Who rambled until he died
I'd like to live like Billy did
But there's no more trains to ride,

No, no more trains to ride
No more trains to ride
I'd like to live like my daddy did
But there's no more trains to ride...


Похожие новости.


Иголка (feat. Алексей Ягудин)

Иголка (feat. Алексей Ягудин)

Слишком громкое сердце, Слишком яркое солнце, Мы пришиты друг к другу Слишком острой иголкой, На двоих одно завтра, На двоих одно утро, Без тебя невозможно, А с тобою так трудно, А с тобою так сложно. Ты так близко, что



Биение Сердца

Биение Сердца

Я не умею летать, но когда я с тобой я парю над землёй. Я не люблю уступать, но тебе так легко я готов проиграть. И даже если опять придётся вдруг потерять мне



Велике Діло (ну то й що?)

Велике Діло (ну то й що?)

Всі лізуть вище, лізуть вгору, спробуй, може й ти, І то не сором, ніякий не бруд – таке робити, Бо смерть лікується погано – так завжди було, І всі шукають, як їм вижити... Велике



Flores

Flores

T?came, suavemente como tocas una flor, que deja su perfume con su dulce olor, que si la cortas todo acabar?. M?jame, las gotas se detienen entre p?talos, y luego caen al suelo humedeci?ndolo, si vivo es del



Будемо Разом

Будемо Разом

Я думав, шо ми з тобою Будем літати у небі! Я думав, шо ми з тобою Будем дивитись на море! Я думав, шо ми з тобою Танцюєм захопливий танок! Я думав, шо ми з тобою, Я вірив,




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.