Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

По Тонкому Льду

В рубрике: Тексты песен — 25.06.2012

Я вновь иду по тонкому льду
Я задыхаюсь как в бреду
То путь мой светел
То канет все во тьму
То небо нарисует красоту
То небо нарисует красоту

То свет, то тьма
То нет, то да
На грани все всегда
То рай, то ад
То снег, то град
Извечная борьба добра и зла

Наш так устроен мир
В нем каждый кем-то был
Один увидел жизнь
Другой глаза закрыл
Один лишь будет там
Другой уж был
Один лишь будет там
Другой уж был

(х2)
То свет, то тьма
То нет, то да
На грани все всегда
То рай, то ад
То снег, то град
Извечная борьба добра и зла

Извечная борьба добра и зла
Извечная борьба добра и зла


Похожие новости.


High on a Hilltop

High on a Hilltop

High on a hilltop overlooking a city I can see the bright lights as they gleam And somewhere you're dancing in some dingy bar room And the lure of the gay life takes



Million Dollar View

Million Dollar View

I don't need to be sittin' on the roof Of a high-rise lookin' at the city below I don't need to be on the beach Watchin' that sun sink in the Gulf of



Любов На Хрест

Любов На Хрест

Розп’яли на хресті нашого царя, Розп’яли на хресті Ісуса Христа, Над ним газували ночами і днями, Його збивали руками і ногами. Приспів: І весь народ кричали, розтни Розтни, розтни, розтни, розтни! І його повели на хрест, І його



Here For You

Here For You

I don't know where the time has gone, suddenly here we are alone, Only a word before you go, everyone's waiting; So many friends to say goodbye, so many tears they'll have



Diamond Dogs

Diamond Dogs

This ain't rock'n'roll. This is genocide! As they pulled you out of the oxygen tent You asked for the latest party With your silicone hump and your ten inch stump Dressed like a priest




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.