Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Late John Garfield Blues

В рубрике: Тексты песен — 12.10.2012

Verse 1:Black faces pressed against the glass
Where the wind leaned its weight
Wind blows scars and top down cars
All share one western trait
Sadness leaks through tear stained cheeks
From winos to dime store Jews
Probably don't know they gave me
These late John Garfield blues

Verse 2:Midnight fell on Franklin street
The lamp bulbs's always broke
For the life of me i could not see
But i heard a brand new joke
Two man were standing on a bridge
One jumped and screamed you lose
Just left the odd man holding
These late John Garfield blues

Verse 3:I'm going away to the last resort
In a week or two real soon
Where the fish don't bite but once a night
In the dark light of the moon
Horses scream their nightmare dreams
And the dead men all wear shoes
'Cause everybody's dancing
These late John Garfield blues


Похожие новости.


Старое Кафе

Старое Кафе

1. Я за соломинку держусь, Я знаю, что сюда вернусь. Но вот беда: за тем столом Сидят не все, с кем я знаком. ПРИПЕВ: Старое кафе, верные друзья, Но ничего вернуть нельзя. Проходят дни, проходят дни… Старое



Фетиш

Фетиш

Верная ночь вороным крылом Тихо укрыла Всё, чего не было и прошло Я отпустила Если бы не одна, если бы только Не до небес стена Стало всё словно бы невзначай Явное - тайным Я отпускаю себя - прощай Берег



Lovebugs

Lovebugs

Between dancin' legs And stumblin' feet I need you so bad So bad - so bad Sick of myself In this crowd I need you so bad So bad - so bad We're just lovebugs In a corner Just lovebugs



The Mo-City Don

The Mo-City Don

[Chorus:] K-I-N-G The Mo City Don I know you heard about me and this mission I'm on But not in R-A-P I just tryna' live on Not in a penitentiary I rather be rollin' chrome In



Добрий Вечір Тоб

Добрий Вечір Тоб

Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився! Застеляйте столи, та все килимами, радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився! Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся! Ой радуйся, земле, Син




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.