Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Repetition

В рубрике: Тексты песен — 21.09.2012

Johnny is a man
And he's bigger than you
But his overheads are high
And he looks straight through when you ask him how the kids are

He'll get home around seven
'Cause the chevy's real old
And he could have had a cadillac
If the school had taught him right
And he could have married Anne with the blue silk
blouse
He could have married Anne with the blue silk blouse

And the food is on the table
But the food is cold
Don't hit her

"Can't you even cook?
What's the good of me working when you can't damn cook?"

Well Johnny is a man
And he's bigger than her
I guess the bruises won't show
If she wears long sleeves
But the space in her eyes shows through

And he could have married Anne with the blue silk blouse
He could have married Anne with the blue silk blouse
Shows through
Shows through
Shows through


Похожие новости.


Ішов Козак

Ішов Козак

Дана-дана, гей! (4) Ішов козак без ліс, без ліщину, без ліс, без ліщину, Та й надибав молоду дівчину, молоду дівчину, Та й надибав молоду дівчину. Молоду дівчину, гей! (4) Ти дівчино, личка румяного, личка румяного, Переночуй,



Наш Танец

Наш Танец

3везда моя, послушай и не злись Мне больно от того, что с нами стало. Мы за руки держась взлетали ввысь, Теперь друг к другу сходим с пьедестала. И помним слишком мало нежных слов... Припев: Давай станцуем



Teach U A Lesson

Teach U A Lesson

[Drake:] Me and you so crucial baby and that champagne so fuchsia baby I do things that you ain't used to baby And take you back home to St. Lucia baby When raindrops hit



Every Friday Afternoon

Every Friday Afternoon

She called me up this morning Said there's something you should know There's a job back home in Boston And I think I'm gonna go My parents are in Cambridge And I've got some old



Перепелица

Перепелица

Да-да - дарю, да-да - дарю. Да-да - дарю, да-да - дарю. Поют перепела, перепелицы И заинька моя перепила. Пила - лила - лила, но мы оптимисты. Нам только дотянуть бы до утра. Припев: Я тихо спою




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.