Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Irma Jackson

В рубрике: Тексты песен — 24.10.2012

I'd love to shout my feelin's from a mountain high
Tell the world I love her and I will till I die
There's no way the world will understand that love is colour blind
That's why Irma Jackson can't be mine

I remember when no one cared about us bein' friends
We were only children and it really didn't matter then
But we grew up too quickly in a world that draws a line
Where they say Irma Jackson can't be mine

If my lovin' Irma Jackson is a sin
Then I don't understand this crazy world we're livin' in
There's a muddy wall between us standin' high
But I'll love Irma Jackson till Idie

She tells me she's decided that she'll go away
And I guess it's right but she alone should have the final say
But in spite of her decision forcin' us to say goodbye
I'll still love Irma Jackson till I die

If my lovin' Irma Jackson is a sin
Then I don't understand this crazy world we're livin' in
It's a muddy wall between us standin' high
But I'll love Irma Jackson till Idie


Похожие новости.


ТіК

ТіК



Voices, That’s All

Voices, That’s All

Seigfried Sassoon on the Dunbar End (Everyone sang) When strangers became your new best friends (Everyone sang) It was Armistice Day, and peace broke out (Everyone sang) Sometimes a melody is louder than



Зажигай

Зажигай

Крутой прикид все говорит О том, что в нем одна на миллион. Зачем слова? Как дважды два понятно все- Ты просто на танцполе Зажигай! Зажигай!! А ну давай по полной - Зажигай!! Зажигай!! Зажигай!! В глазах огонь.. Попробуй,



Someone Told My Story

Someone Told My Story

I played the brand new record on the jukebox And I scarcely could believe the song I've heard It told of how you left me for another It was almost like I'd written



Счастье На Прокат

Счастье На Прокат

Любоваться тобой бесконечно Для меня это счастье, конечно, Но это как дождь в окно. Пеленой одна лишь погрешность, Пустотой дрожит неизвестность, Но дома так тепло. Остынет ночь и впустит к нам рассвет, Мы оба знаем всё и




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.