Do You Remember
[Originally by The Rockafellas]
Do you remember? 'Cause we remember, we do.
Do you remember? I hope you do, I'm sure you do.
Sitting on the gear, drinking from a can
that we stole from a gig in Birmingham.
Motorway food, whiteline blues,
thunders on the airwaves singing "Born to lose".
Do you remember? 'Cause we remember, we do.
Do you remember? I hope you do, I'm sure you do.
Yeah we remember: Going back in the van
heading back to D?sseldorf as fast as we can.
We did the gig but we didn't get paid
'cause they didn't like the racket we made.
Do you remember? 'Cause we remember, we do.
Do you remember? I hope you do, I'm know you do.
Who knows why we loved it? We haven't a clue.
It started off being just something to do.
The fun just faded and died.
Now we're in the big time, oh what a shame!
Do you remember? 'Cause we remember, we do.
Do you remember? I hope you do, I'm sure you do.
Things are looking up we`ve come a long way.
Lying by the pool in sunny L.A.
Hello Cadillacs, goodbye old van,
but we still remember when ever we can.
Do you remember? 'Cause we remember, we do.
Do you remember? I hope you do, I'm sure you do.
Breakin' a string in the first number,
breakin' another one in the next.
Roadies earning more than you,
God bless the fucking crew.
Never getting paid,
almost getting laid,
the old van breakin' down,
miles and miles from town...
Похожие новости.
Best Friend
Best Friend Yeah, ye...spit my gum out right now...haha What up world? Got my inspiration in the studio with me, right?...feelin' good Got a lot to smile about, ahaha, talk to y'all niggas...yessur,
Время Как Вода
В звездах ищешь образы его сидя у окна, Рисовала профили его с ночи до утра. Обмануть ты вечность не смогла - ну и что с того, В памяти остались небеса. А время как вода, А
Got Lonely Too Early (This Morning)
Got lonely too early this mornin' Long about 3:30 am Woke up in a big empty bed room The TV had gone off again Got lonely too early this morning Hey, lonely was laying like
Как Создавался Стиль
Кого прёт это? Кого-то уже вставило где-то? Уверен да, поэтому не жду ответа. Движение еще не кончилось. Пик будет позже. Стиль - тот же. У нас такая особенность. Наша собственность. Солько этапов уже было
I’d Never Told On You
Nobody knew you were hurting me As long as you were mine no one else could see But you left me then you left him and he told the things you do But
