Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Long Way From Liverpool

В рубрике: Тексты песен — 17.10.2012

My heart it gets so heavy
by the end of May,
but when it gets to August
you know I'll feel okay.
I didn't choose to be born here,
it's just a freak of birth,
but before I die here
I wanna kiss that turf.

Cause it's a long, long way from Liverpool,
where the boys go crazy and the girls are cool,
and no one sings like the Kop can do.
We love you.

The bread's on the table,
the car's in the drive.
But I don't wanna stay here,
I just wanna survive.
I know I'll never walk alone
and my favourite colour's red,
as long as I'm so far away
I may as well be dead.
Cause it's a long, long way from Liverpool,
where the boys go crazy and the girls are cool,
and no one sings like the Kop can do.

Yes it's a long, long way from Liverpool,
where the girls say no, but they always do,
and no one sings like the Kop can do.
We love you.


Похожие новости.


Nobody Wins

Nobody Wins

Hold your head up high You're never wrong Somewhere in the right you belong You would rather fight than walk away What a lonely way to breathe the air What an unlovely way to say



День Опять Погас

День Опять Погас

День опять погас, будто бы для нас не было весны Словно были только сны За окном февраль, в нём твоя печаль Ты безмолвен, жаль. И ты опять не спишь, смотришь и молчишь Все слова немы,



Number One Fan

Number One Fan

They call me Dima Bilan... Love at first sight I've been watching you all night What I gotta do for you Made me know cause The way you dance Makes me want you all the bad Oh,



Win

Win

(Hey, it ain't over) Me, I hope that I'm crazy I feel you driving and rolling the wheel Slow down, let someone love you Ohh, I've never touched you since I started to feel If



Work It Man [feat. Lil Playy]

Work It Man [feat. Lil Playy]

[Intro:] Work it man [x8] [Rap:] Laaaa work it man I'm working I gotta work it plan Above these niggas I'm like a ceiling fan Girl I swear we go together X and Os These ova niggas can




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.