Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

Kola

В рубрике: Тексты песен — 20.09.2012

Yes, yes, yes, things're gonna be fine,
when the sky is my cover, a big yellow ball,
the sun is my lover.
I take my skateboard n' my good feeling with me,
I'm heading to a place where I can get the
sun on my face.
I'm leaving my house n' my mouse
n' all my stuff 'cos I've had enough, yah!
I just wanna be close to the sun
n' that's all folks.
I wanna burn my skin in the heat.
I wanna be bare-footed,
my throat feels dry, n' I cannot speak,
no matter how much I try.
Of this moment I'm learning,
that I'd better stay cool
to avoid the burning!

Kola with ice would be nice,
come n' get it!
Kola! It's a fact that I need it.
Kola with ice.

Well, well, well, it's hot like hell, yo,
I kick off my shoes, yah, I'll survive
without my shoes, well back to fact,
I ain't turning back - I'm looking for a kola.
I'll open up the can, can,
gonna drink it down, down.
I'm in the middle of a desert now,
go to the shop said a boy,
take a left from the corner...
I'm gonna make a list,
what I'm gonna order
How can I get to the shop
in this heat, when the street
under my feet is burning, yah,
of this moment I'm learning
that I'd better stay cool
to avoid the burning!


Похожие новости.


Простой Сюжет

Простой Сюжет

Муз: Натан Сл. Д.Тамбовский Может напрасно любовь - игра, Если б мы знали о ней вчера. Не хватали тепла И вновь на сердце холод. Встречи случайной простой сюжет, Если б мы знали на всё ответ. Ночь длинна



A Coeur Ouvert

A Coeur Ouvert

[Couplet 1: JR O'Crom] J'demande une tr?ve de plaisanterie L'amour est mort au fond d'mon c?ur Et c'est sa rage qui ressuscite A quoi ?a sert d'aimer, si c'est pour finir abruti Attendre de l'aide



Ночь

Ночь

Наверно, так суждено было судьбой: Холодный ветер в окно, окрик: постой! И только долгое эхо разлуки Звучало тихо в ночном переулке, И в небе пасмурном таяли звуки. ПРИПЕВ: Ночь - прожитых дней вуаль, Ночь - грешной



Свято Воскресіння

Свято Воскресіння

"Христос Воскрес!" - говорять всі. "Христос Воскрес!" - співають всюди. Христос Воістину Воскрес! Радіє вся природа й люди! Воскрес Христос, щоб нас спасти, Щоб ми увірували в Нього. "За всі гріхи Ти нас прости", - Благаєм прощення



Plus Grandir

Plus Grandir

petit rien, petit bout de rien du tout m'a mise tout sens dessus dessous a pris ses jambes ? son cou petit rien, petit bout la vie s'en fout dans mes draps de papier tout d?lav?s mes




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.